Telewizja przemysłowa IP wysokiej rozdzielczości charakteryzuje się bardzo wysoką jakością obrazu, oraz stabilnością na zmiany oświetleniowe i warunki atmosferyczne. Przetworniki kamer wykonane są w najnowszej technologii CMOS co pozwala na osiągnięcie krystalicznie czystego obrazu z dużą szczegółowością detali.
Kamery IP mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest duża potrzeba szczegółowości: przy procesach produkcyjnych, halach, zakładach obróbki mechanicznej i spawalniczej, przemyśle farmaceutycznym, bazach transportowych oraz sklepach.
Stosując system IP mamy znacznie większą pewność wykrycia sprawcy kradzieży, wypadku, lub przyczyny zatrzymania procesu produkcyjnego.
Kamery IP występują w 4 podstawowych wersjach:
|
|
|
|
|
|
|
Rozdzielczości jakie możemy osiągnąć zaczynają się od VGA czyli 640x480 (0,3 Megapiksela), poprzez HD czyli 1920x1280 (2 Megapiksele), ponad HD 2560x1920 (5 Megapikseli), kończywszy na rozdzielczości 3264x2448 (8 Megapikseli).
Do budowy systemu monitoringu IP wykorzystuje się sieć komputerową (obecną, lub dedykowaną) opartą na przewodach miedzianych lub światłowodoowych oraz w skrajnych przypadkach transmiterów radiowych na pasmo 5GHz. Kluczową rolę w poprawnej pracy systemu telewizji przemysłowej IP gra jakość wykonania sieci teleinformatycznej. Na jakość składają się czynniki takie jak:
- jakość użytego okablowania
- odległość przewodów od centralnego punktu dystrybucyjnego (switcha)
- zakłócenia przemysłowe na przewodach (tylko w przypadku przewodów miedzianych)
W przypadku umiejętnego wykonania sieci teleinformatycznej w przeciwieństwie do klasycznej (analogowej) telewizji przemysłowej odległość nie ma wpływu na jakość obrazu i nakładające się zakłócenia ponieważ obraz przesyłany jest cyfrowo w formie danych komputerowych.
Ponadto specjalizujemy się w wykonastwie profesjonalnych sieci teleinformatycznych. Jeśli jesteście państwo zainteresowani taką instalacją prosimy o kontakt oraz przeczytanie poniższej podstrony: LINK